Sužinok daugiau

Japoniško peilio priežiūra reikalauja šiek tiek daugiau nei kitas jūsų virtuvės peilis. Tačiau nebijokite, tai lengviau nei atrodo.

Taigi įsigijote tikrą šefo peilį. Kaip ir kitiems didelio našumo įrankiams, Jūsų naujam peiliui reikės šiek tiek meilės ir priežiūros, kad jis užtikrintų aukštą kokybę ilgus metus. Jūsų pasirinkta ašmenų konstrukcija ir plieno tipas nulems reikalingą priežiūros lygį, kadangi anglies plieno peiliai reikalauja daugiau dėmesio nei kiti.

Pagrindinis klausimas, pirmą kartą naudojant anglies plieno peilį yra: "kodėl mano peilio ašmenys pakeitė spalvą?"

Japoniški peiliai turi daug anglies plieno (nesvarbu, apkalti nerūdijančiu plienu ar ne), o juose nėra jokio, arba yra labai mažai, chromo, tai pagrindinis elementas, kuris suteikia nerūdijančiam plienui atsparumą korozijai. Šie peiliai nuo pirmo panaudojimo yrą linkę oksiduotis arba keisti spalvą.

Tačiau nėra ko bijoti, nes patina ilgainiui padės išvengti rūdžių. Tam tikri maisto produktai kaip mėsa, rūgštūs produktai, daržovės, taip pat pagardai kaip garstyčios, paliks pėdsaką ant peilio ašmenų. Tai yra visiškai normalu ir tai yra neatsiejama anglies plieno savybė.

Pjaustymas

Naudodami naują peilį įsitikinkite, kad pjaunate naudodami tik tiesius judesius aukštys/žemyn, kadangi šiuose peiliuose naudojamas itin kietas plienas su labai plonais ašmenimis, todėl bet koks šio peilio sukimas pjūvio metu gali sugadinti jo ašmenis. Tam tikro maisto struktūrai (vištienai, mėsai ir pan.) gali prireikti stumiamo arba traukiamo judesio, kad pjovimas būtų lengvesnis.

Patariame naudoti tik medines pjaustymo lenteles. Yra spėlionių ar plastikinės lentelės yra saugios, mes linkę klysti atsargiai. Dėl kaikurių plastikinių lentelių minkštumo peilis šiek tiek nugremzda į lentelės vidų, jei šiame sąlyčio taške peilis pasisuka, gali būti padaryta žala.

Savaime suprantama, nenaudokite šio peilio kaulams, vaisių kietam kevalui ar kietiems daigtams pjauti.

Plovimas

Minkšta šluostė ir karštas vanduo yra viskas ko Jums reikia, kad ašmenys būtų švarūs. Jei norite naudokite šiek tiek plovimo skysčio, tačiau venkite šveitimo ar kito trinimo.

Neplaukite indaplovėje.

Peilius, kurių aršmenys pagaminti iš anglies plieno, reikia nedelsiant nuvalyti, nes rūdžių dėmės gali atsirasti per kelias minutes, kadangi jame nėra nerūdijančių elementų.

Laikymas

Jūsų naujasis įrankis neturėtų būti mėtomas įrankių stalčiuje, geriausia jį laikyti originalioje dėžutėje, kurioje jis atkeliavo. Dar geriau naudokite medinį magnetinį laikiklį arba odinį dėklą, ir laikyti atokiau nuo išdykusių vaikų.

Anglies plieno peilio ašmenis ištepkite kamalijos aliejumi, tai neleis drėgmei patekti ant plieno ir palikti rūdžių pėdsakų.

Galandimas

Norint išlaikyti Jūsų peilį aštrų reikės šiek tiek patirties, todėl pradedantiesiems rekomenduojame akmenį su dviem šonais, viena pusė, kurios rupumas yra 1000, kad pašalintų plieną nuo ašmenų, o kita smulkesnė, pavyzdžiui 6000, kad būtų nupoliruoti ašmenys.

Rekomenduojame galandinimą praktikuotis su pigesniu peiliu, kol įgausite įgūdžius ir galėsite galąsti brangesnius peilius. Siūlome pažiūrėti vaizdo įrašus YouTube plaformoje, šiuo metu ten yra tikrai aiškiai pavaizduotų ir paaiškintų vaizdo įrašų kaip tai daryti.

Tikimės, kad šis straipsnis Jums padės tinkamai prižiūrėti savo naujuosius pagalbininkus, jei Jums kyla papildomų klausimų dėl priežiūros, susisiekite su mumis, su malonumu lauksime Jūsų laiškų.

Kaip prižiūrėti Japoniškus peilius

“Lotus Katana apie kokybę ir geriausią patirtį virtuvėje“

Išmėginkite tai ir jūs

LOTUS KATANA

Rekvizitai:
Individualios veiklos nr: 1036499
Agnė Leskauskaitė
info@lotuskatana.com
+37064657642
Kaunas, Lietuva

Gauti naujienlaiškį